Artyści » Michał „Migel” Jindrak

Michał Jindrak ma 30 lat i pochodzi z Pragi. Uczeszczał do  Szkoly Biznesowej SOU w Pradze, ale po ukończeniu nauki w 1998 roku, nie kontynuowal pracy w tej branzy. W 2000 roku odkrył technikę sztuki airbrush (malarstwo z użyciem maszynki kompresorowej) i to dosłownie zmieniła jego życie na zawsze.
Przez 10 lat Michał '' Migel '' współpracowal z różnymi DJ'ami, muzykami, zajmowal sie ‘’street art’’ sztuka uliczna, pokazami artystycznymi i  designem dla sportów ekstremalnych. W 2013 roku został wynajęty przez LRG Clothing Company (dystrybucja Czeska) jako projektant. W 2014 roku zdobył 2 miejsce w Mistrzostwach Czech w Body Painting (malowanie na ciele) i został zaproszony na Mistrzostwach Świata w Austrii. Zawsze traktowal swoją sztukę i malarstwo bardzo poważnie i jest dumny ze swojego artystycznego rozwoju.
Podczas Jaw Dikh 2014 Migel stworzyl  cztery różne i oryginalne obrazy inspirowane historią i kulturą Romów. W życiu prywatnym zawsze był blisko ze społecznością romską, dorastal w dzielnicy romskiej. Wsrod jego przyjaciol sa romscy aktywisci, a on wspiera ich wydarzenia swoja sztuka. Migel chcialby aby obrazy nawiazywaly relacje ze społeczność lokalną i byla inspirowane przez nie. Jak sam o sobie mówi  "Jestem artystą z ulicy, self-made man, który podaza za swoim marzeniem wraz ze swoja sztuka!"